Как читается помогите пожалуйста!Сроооочно! Например: Hello- хелоу A: Excuse me, is there a fast food near here? B: Yes, there’s one on Berry Street. A: Where exactly? B: On the corner of Eldon Road and Berry Street. A: Thanks ...

Как читается помогите пожалуйста!Сроооочно! Например: Hello- хелоу A: Excuse me, is there a fast food near here? B: Yes, there’s one on Berry Street. A: Where exactly? B: On the corner of Eldon Road and Berry Street. A: Thanks a lot. A: Excuse me, can you tell me where the cinema is? B: Yes, sure. Go down Bath Street and turn right. Walk down Eldon Road. The cinema is on your left. A: On my left? B: Yes. It’s opposite the toy shop. You can’t miss it. A: Thank you.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
А: экскюз ми, ис зэр э фаст фуд ниэр хир? В: Ес, зэр ис уан он Бэрри Стрит. А: Вэр икзэктли? В: Он зэ корнер оф Элдон Роэд энд Бэрри Стрит. А: сэнкс э лот. А: Экскюз ми, кан ю телл ми вэр зэ синема ис? В: Ес, шюр. Гоу даун Баз Стрит энд тёрн райгхт. Волк даун Элдон Роэд. Зэ синема ис он ёр лэфт. А: Он май лэфт? В: Ес. Ит ис оппозит зэ той шоп. Ю кант мисс ит. А: сэнк ю.