Как читается текст... Помогите пожалуйста!! Of course I'm leaving next Monday. My parents have booked me a week at Campbell's Adventure Camp. It's a teen camp in Redwood National Park. Well, do you fancy coming with me? If you ...

Как читается текст... Помогите пожалуйста!! Of course I'm leaving next Monday. My parents have booked me a week at Campbell's Adventure Camp. It's a teen camp in Redwood National Park. Well, do you fancy coming with me? If you come, you'll learn how to put up tents, build fires, make tree houses and survive in the forest! Why not? Have you already made other plans? Well, if I talk to them, maybe, they'll let you. You know what they say. A friend in need is a friend indeed.Помогите пожалуйста, как читается текст! Кому не трудно помогите!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
аль Парк. Ну, вы представляете пойдешь со мной? Если вы приехали, вы узнаете, как ставить палатки, строить пожаров, сделать дома на деревьях и выжить в лесу! Почему нет? Вы уже сделали другие планы? Ну, если я поговорю с ними, может быть, они позволят вам. Вы знаете, что они говорят. Друг познается в беде.
Гость
оф корсе ай эм ливинг некст мандэй. май парентс хаве букт ми э вик эт кампбелс адвентчу камп. ит ис э тин кэмп ин редвуд нашионал парк  велл ду ю фанси коминг вис ми? иф ю каме ю вил лён хау  ту пут ап тентс билд фаерс мэйк три хаусес энд  сурвайв ин зе форест! Вай нот? Хэв ю  алриди мэде озер плантс? Вел иф ай талк ту зем мэйби зей вилл лет ю Ю нов вот зей сэй. э фрэнд ин нид ис э франд индид.