Как мне создать диолог ?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
смотри Hello hi how are you I am fine thanks and you I am fine How old are you I am (сюда напиши ему сколька лет) How old are you ( сюда напиши сколько тебе лет) Hm goodbye bye
Гость
Например: T:Hi,Alice! A:Hi,Tim! Is that your new bike? T:Yes,it is! A:Wow,it's fantastic! T:Thanks, Alice!.Is that your new camera? A:Yes . It's a digital camera from my mum and dad . It's my birthday today. T:Oh,Happy Birthday, Alice! A:Thanks, Tim!Smile for the camera!