КАК НАПИСАТЬ СЛОВАМИ ПО АНГЛИЙСКИ  :МАМА- 26 АВГУСТА.ПАПА- 7 ФЕВРАЛЯ.МЛАДШИЙ БРАТ-22 АВГУСТА (ЦИФРЫ НУЖНО НАПИСАТЬ СЛОВАМИ)

Гость
Mother — the twenty-six of August. Father — the seventh of February. Little brother —  the twenty-second of August.
Гость
Mom- twenty-sixth of August Dad - seventh of February Little brother - twenty-second of August