Как перевести предложения на русский язык? Now the dogs were happy.They liked to live in the palace.But the king was not happy,he didn't want to live with the dogs
Как перевести предложения на русский язык?
Now the dogs were happy.They liked to live in the palace.But the king was not happy,he didn't want to live with the dogs
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мне купили счастливую собаку.Я его очень люблю у него есть домик.
Гость
Когда то собаки были счастливы.Они любили жить во дворцах.Но король не был счастлив и не хотел жить с собаками