Как по английски будет моя мама работает учителем.мою бабушку зовут Ирина она работает доктором.моего дедушку зовут Владимир он работает сварщиком.у меня есть собака Патрон.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My mother is a teacher. My grandmother's name is Irina. She's a doctor. My grandfather's name is Vladimir. He is a welder. I have got a dog called Patron.
Гость
My mother is a teacher.My grandmother called Irina, she is a doctor.My grandfather name is  Vladimir, he works as a welder. I have a dog Cartridge.