Как правильно написать  предложения  во  множественном  числе It`s a ruler.It`s a chimp.It`s a school.It`s a rubber.It`s a pen.It`s a pencil case.It`s a school bag.

Как правильно написать  предложения  во  множественном  числе  It`s a ruler. It`s a chimp. It`s a school. It`s a rubber. It`s a pen. It`s a pencil case. It`s a school bag.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
these are rulers these are chimps these are schools these are rubbers these are pens these are pencil cases these are school bags.............