Как правильно ответить на вопросы(в полной форме):1.What's your name?2.What's your surname? 3.How old are you?4.What class are you in?5. Where are you from?6. What number is your school?Заранее спасибо!

Как правильно ответить на вопросы(в полной форме): 1.What's your name? 2.What's your surname?  3.How old are you? 4.What class are you in? 5. Where are you from? 6. What number is your school? Заранее спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. My name is... 2. My surname is... 3. I am ... years old. 4. I am in ... class 5. I am from ... 6. My school number is...