Как прочитать стих на английском русскими буквами lazy boy. I cannot work on Monday, Says lazy boy Grundy.

Как прочитать стих на английском русскими буквами lazy boy. I cannot work on Monday, Says lazy boy Grundy.I can't start work on Tuesday, Wednesday is a holiday. I want to plan on Tuesday what to do on Friday. On Saturday I like to play. on Sunday I rest all day.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Лэзи бой .Ай кеннот ворк то мандэй ,сэйс лэзи бой гранди .Ай сэнт старт он тьюздэй .Вэднэсдэй ис а холидэй.Ай вонт то план он тьюздэй вят то до он фрайдэй.Он сатудэй ай лайк то плэй,онсандэй ай рест эл плэй.