Как произносится по русски? Wald Disney and his hero. Walt Disney was born in Chicago. He displayed a talent for drawing and interest in photography very early. in 1923 he and his brother Roy struggled with bedeostyu, producing...

Как произносится по русски? Wald Disney and his hero. Walt Disney was born in Chicago. He displayed a talent for drawing and interest in photography very early. in 1923 he and his brother Roy struggled with bedeostyu, producing a series of cartoons. in 1928 "pass Willie" appeared first "Mickey Mouse" with the sound he was very successful, "Mary Poppins." Walt Disney in 1955 founded the Disney Land a huge amusement park. Park is divided into six topics. Walt Disney died in California at the age of 65
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Уалт Диснэй энд хиз хироу. Уалт Диснэй борн ин Чикаго. Хи дисплэйд э тэлэнт фо дроуин энд интэрэст ин фотографи вэри ёрли. Ин найнтеен твэнти фри хи энд бис бравэ Рой страглд уиф(незнаю) продакинг э Сайэрс Оф картунс. Ин 1928 "пас Уили" эпиад фёст" Мики Маус" уив вэ саунд хи уас вэри(незнаю) "Мэри Попинс". Уалт Диснэй ин 1955 фаундэд вэ Диснэй Лэнд э (незнаю незнаю) пак. пак ис дивайдед инто сие топикс Уалт Диснэй дайд ин Калифорния эт вэ эйдзж оф 65