Как решить ! 1) перепишите рассказы ,сократив глагол-дракошу am до 'm. Образец : I am Tom. - I ' m Tom. Вот рассказы Hi ! I am Tom . I am ten . I am at home . Hi! I am Liz . I am eight . I am on the bench. Hi! I am Kitty. I am...

Как решить ! 1) перепишите рассказы ,сократив глагол-дракошу am до 'm. Образец : I am Tom. - I ' m Tom. Вот рассказы Hi ! I am Tom . I am ten . I am at home . Hi! I am Liz . I am eight . I am on the bench. Hi! I am Kitty. I am hungry. I am on the bus.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hi ! I'm Tom . I'm ten . I'm at home . Hi! I'm Liz . I'm eight . I'm on the bench. Hi! I'm Kitty. I'm hungry. I'm on the bus.
Гость
Hi! I'm Tom. I'm ten. I'm at home. Hi! I'm Liz. I'm eight. I'm on the bench. Hi! I'm Kitty. I'm hungry. I'm on the bus.