Какое из предложений правильное? a. I go and she go. b. He has and she has. c. We goes and he goes. d. I look and we looks. В каком предложении есть ошибка? a. She has an car. b. We have a car. c. They have an apartment. d. He ...

Какое из предложений правильное? a. I go and she go. b. He has and she has. c. We goes and he goes. d. I look and we looks. В каком предложении есть ошибка? a. She has an car. b. We have a car. c. They have an apartment. d. He has a car.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. b 2.а Алладкдкдкдпжп
Гость
1-b 2-a............................