Какое построение предложение верное? 1.How (she pays) for college? How (will she pay) for college? How (shoul

Какое построение предложение верное? 1.How (she pays) for college? How (will she pay) for college? How (should pay) for college? How (she's going to pay) for college? 2. We didn't eat here last week, **** we? 2.1 didn't 2.2 haven't 2.3 do 2.4 did И Обязательно пояснение , почему так?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. How (will she pay) for college? Правильный порядок слов в вопросительном предложении. 2. We didn't eat here last week, **** we? 2.4 did Правила построения разделительных вопросов.