Какой суффиксы в словах вынесци унесци,уляцець вылецець загаварыць замалчаць прыехаць паехаць прынесци аднесци пасвятлець пацямнець

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
вынесці - суфікс ці унесці - суфікс ці уляцець - суфіксы е, ць вылецець - суфіксы е, ць загаварыць - суфіксы ы, ць замаўчаць - суфіксы а, ць прыехаць - суфіксы а, ць паехаць - суфіксы а, ць прынесці - суфікс ці аднесці - суфікс ці пасвятлець - суфіксы е, ць пацямнець - суфіксы е, ць