Кароче мне надо сделать так вместо картинок вставить слова и записать всё на английском помогите, очень надо можете пропустить что нибудь одно остальные сделайте

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 desks 2 coins 3 bicycle 4 birds 5 rooms 6 parents / adults 7 windows 8 trees 9 teachers 10 children 11 doors 12 chairs
Гость
1.how many tables do you have  2.how many coins you have 3.how many bikes do you have 4.how many birds you have 5.how many rooms do you have 6.how many parents do you have 7.how many windows you see ------------------------------------------------------ 7.how many windows you see 8.how many trees do you see  9.how many teachers do you see 10.How many children do you see 11.how many doors do you see 12.how many the chairs do you see