Катер, відпливши від пристані, йшов за течією річки 4 години, а повертався назад до

Катер, відпливши від пристані, йшов за течією річки 4 години, а повертався назад дотієї самої пристані проти течії річки 5 годин. Яка власна швидкість катера, якщо швидкість течії дорівнює 3 км/година? Мы решаем через х, т. е., Пусть х...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нехай S км-відстань між пристанями .х-км/год-власна швидкість катера.Тоді:    (х+3)км/год-швидкість катера за течиіїю, (х-3) км/год-швидкість проти течії.За умовою задачі маємо:                      S/(3+x)=4 i S/(x-3)=5,або       S=4х +12=5х-15, 5х-4х=12+15, х=27(км)   Відповідь: 27км/год. Перевірка: 4х30=5х24=120 км.