1. Берліоз покараний Воландом за його віру в уявні цінності і за свідоме служіння їм. Він не тільки сам проповідує офіційно затверджені істини, але итребует цього від своїх підлагоджених.
2. Понтій Пілат наказанстрашными муками совісті не за те, що санкціонував страту Ієшуа, а за те, що зробив це всупереч своїй совісті, з однієї тільки боягузтва.
3.Босий за незаконну здачу квартир в оренду і хабарництво виявляється спочатку в міліції, а потім в клініці для душевнохворих.
4.А. А. Семпляров за надмірне заступництво гарненьким дівчатам вилітає з посади театрального начальника і стає завідувачем грибозаготовительным пунктом.
5. Андрій Фокич (буфетник Вар'єте) за заподіяння шкоди здоров'ю людей засуджується до смерті від раку печінки.
6. Бездомний страждання. які випадають на його долю через зустрічі з Воландом, очищають його душу і допомагають усвідомити жахливу безглуздість написаних ним віршів і поем.