Кому не сложно,помогите. Write 10 sentences about your favourite film star/ singer/sport/dish/brand etc. using Non-Defining Relative clause

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite film star its Harry Potter. My favourite singer its group Hardkiss. My favourite sport its volleyball. My favourite dish its food. I very like this film star. And group Hardkiss its fantastish! I very like play volleyball. Food its perfecshion.