Кому нужен перевод текста? At the beginning of the 20th century people went shopping almost every day.There were also people w

Кому нужен перевод текста? At the beginning of the 20th century people went shopping almost every day.There were also people who deliver food to the houses.Some people came every morning on a cart.Some other people came several times a week.They sold cakes and pies,as well as bread.Some people came and took an order.Someone delivered it on a bicycle with a basket in front. В начале 20-го века люди ходили за покупками почти каждый день.Там были также люди, которые доставляют питание к домам.Некоторые люди приходили каждое утро на телеге.Некоторые другие люди приходили по нескольку раз в неделю.Они продавали пирожки и пироги,а также хлеб.Некоторые люди пришли и приняли заказ.Кто-то доставил его на велосипеде с корзинкой спереди
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Спасибо большое!!!!!