Короткий стих о Лондоне для детей

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
CRUEL City, London, London, Where, duped slaves of devils' creeds, Men and women desperate, undone, Dream such dreams, and do such deeds: London, London, cruel city, By day serpent, by night vampire — God, in thy great pity, pity, Give us light — though it be fire!
Гость
London Bridge is falling down,  Falling down, falling down.  London Bridge is falling down,  My fair lady. Build it up with sticks and stones,  Sticks and stones, sticks and stones,  Build it up with sticks and stones,  My fair lady. Все что нашла ,остальное все большое и трудное ...