Короткое сочинение на англиском языке про новый год !!!Зарание спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
                                        New Year`s Day New Year`s Day is a merry holiday.I like it very much.It is in winter and there is usually a lot of snow on the ground, on the trees and on the bushes.I do not go to shool because I have winter holidays  at that time. Вот маленькое сочинение.