Кто может сочинить стих на эрзянском языке?) Даю все возможные 99 баллов!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ваннан вальмава кувака телень вес: Якшамось сивсь. Менельсэнть вейке теште. Ковось сыре вирявань цилимбейкс Каршом ожолды, прок сялговоль мештес. Чаво кудосом кельме сэтьмесь гайни. Кирвазтемс тол? Паряк, ризнэмам паньсы… Лавтовом ланга лембе паця каинь – Телесь эль юты. Кизэсь мелем вансы…