Look and write:good,pretty,loud,strong,kind 1A:We call Charles"Hercules" B:He`s a very ..... boy! 2A:Rob buys cakes and sweets for everyone in the cla

Look and write:good,pretty,loud,strong,kind 1A:We call Charles"Hercules" B:He`s a very ..... boy! 2A:Rob buys cakes and sweets for everyone in the class B:He`s a very ...... boy! 3A:When Tim shouts,everyone in the class jumps! B:He`s a very ....... boy! 4A:Stuart gets good marks in all his tests! B:He`s a very ....... student! 5A:Everyone wants to take a picture of Kay B:She`s a very ..... girl!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Посмотреть и написать: хороший, красивый, громкий, сильный, добрый 1A: Мы называем Чарльз "Геркулес" B: он `очень сильный(strong) мальчик! 2A: Роб покупает торты и сладости для всех в классе B: он `очень ...... мальчик! 3A: Когда Тим кричит, все в классе скачки! B: он `очень громкий ( loud) мальчик! 4A: Стюарт получает хорошие оценки во всех его испытаниях! B: он `очень умный (clever) студент! 5A: Каждый хочет, чтобы сфотографировать Кей B: Она очень красивая(beautiful) девочка!