Look at dasha s taste smell and feel posters .Что еще можно добавить к этим рисункам? You can make your own poster with your friends.Задание 19 СРООЧНО дАЮ 19 БАЛЛОВ

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
sweet - chocolate, honey, cookies salty - fries, burgers, pickles sour - cranberries, grapefruit, lime lovely - candles, fragnance, coconut horrible - mold, dirt slimy - slug, worm wet - water soft - scarf, pillow, blanket