Look at the pictures and say what is going to happen Example:He is going to fall 1)To be ill 2)To be rich3)To be late 4)To be happy5)To be tired6)To rain7)To have wonderful weather 8)To become a doctor Там картинка где мальчик...

Look at the pictures and say what is going to happen Example:He is going to fall 1)To be ill 2)To be rich 3)To be late 4)To be happy 5)To be tired 6)To rain 7)To have wonderful weather 8)To become a doctor Там картинка где мальчик падает из дерева Пожалуйста помогите
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Будет 1. Т.к. 1- Быть больным 2. Быть богатым 3. Опоздать 4 Быть счастливым 5 Быть уставшим 6. Идёт дождь 7. хорошая погода 8.стать доктором Тогда будет так: He is going to be ill