Look at the timeline and check your answer 5 класс можете пожалуйста сделать номер 3 там про ко го нибудь из изобретателя и про его вещь к примеру ...

Look at the timeline and check your answer 5 класс можете пожалуйста сделать номер 3 там про ко го нибудь из изобретателя и про его вещь к примеру ...Look at the timeline and check your answer 5 класс можете пожалуйста сделать номер 3 там про ко го нибудь из изобретателя и про его вещь к примеру : (принтер,телефон,ноутбук и т.д) СРОЧНО!!!!!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The first inventer of telephone was Scottish inventer Alexandr Graham Bell.When he was 15, he was transfered to USA and taught deaf pupils.At that time he got thus idea.He thought how make so that people can hear voices to long distance.He achieved his aim.