Look at the traffic signs. Make sentences with you must/ you mustn't and these words1.Turn left2.Stop 3.Wear a crash helmet4. Cross the road5.Park

Look at the traffic signs. Make sentences with you must/ you mustn't and these words 1.Turn left 2.Stop 3.Wear a crash helmet 4. Cross the road 5.Park
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Смотреть на дорожные знаки. Составлять предложения с ты должна/ ты не должна и эти слова1.Поверните налево2.Остановка 3.Одеть шлем4. Пересечь дорогу5.Парк