Люди помогите!!!! Нужно написать,чтодумает мышонок о животных по образцу: (I see a fox. It is nice anl slim.) Животные следующие:петух, крокодил, лиса, поросенок, собака, кролик. В запасе у мышонка слова (funny, nice, sad, str...
Люди помогите!!!! Нужно написать,чтодумает мышонок о животных по образцу: (I see a fox. It is nice anl slim.) Животные следующие:петух, крокодил, лиса, поросенок, собака, кролик. В запасе у мышонка слова (funny, nice, sad, strong, slim, merry, big, long.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I see a crocodile. It is big and strong. I see a fox. It is nice and slim. I see a pig. It is funny and merry. I see a dog. It is sad and long. I see a rabbit. It is slim and nice.