Make up nouns from the verbs collect                                                                        -er/or  -tionTranslate decorate travel                                                                          -er/ors...

Make up nouns from the verbs  collect                                                                        -er/or  -tion Translate  decorate  travel                                                                          -er/or speak teach
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
collect - collector - collection                                                                 Translate - translator - translation decorate - decorator - decoration travel - traveller translate - translator teach - teacher