Маленька кулька підвішена на нитці завдовжки 1м до стелі вагона. За якої швидкості

Маленька кулька підвішена на нитці завдовжки 1м до стелі вагона. За якої швидкостівагона кулька буде особливо сильно коливатися під дією ударів коліс об стики рейки. Довжина рейки 12,5м
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
T = 2*π*корень(l/g) - период колебаний груза на нити T = s/υ - время между ударами колеса о стык рельса При некоторой скорости наступает резонанс 2*π*корень(l/g) = s/υ 4*π²*l/g = s²/υ² υ² = g*s²/(4*π²*l) υ = s/(2*π)*корень(g/l) = 12,5 м / (2*3,14) * корень(9,81 м/с²/1 м) ≈ 6,2 м/с