Masha( to go) in the park нужно образовать 9 предложений! Помогите , пожалуйста! Дам 30 б!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Masha goes in the park. Masha doesn't go in the park. Does Masha go in the park? Masha is going in the park. Masha isn't going in the park. Is Masha going in the park? Masha went in the park. Masha didn't go in the park. Did Masha go in the park?