Match. Make up 5 sentences with these words.                                        friends                                       care ofspend                             holidaymiss                               English lesson...

Match. Make up 5 sentences with these words.                                         friends                                        care of spend                             holiday miss                               English lesson go                                 pictures take                              weekends                                     abroad                                    shopping. Пожалуйста, пишите грамотно!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I miss my friends My classmate say to me to take some pictures I spent my lost holiday at camp Every week I go shopping Every Wednesday I go to English lesson