Match the words and their definitions. 1.Warrior a)abuilding where any work or handicraft is carried on 2.workshop b)a book,forming one of a releated set of series 3.volume c)a brave or veteran soldier

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Warrior (воин)  c) a brave or veteran soldier 2. workshop (мастерская) a) a building where any work or handicraft is carried on 3.volume (том) b) a book,forming one of a related set of series