May, 18-th Home work. Dear pen friend. My name is Milana. I am nine. I am a girl. I am from Russia. I live with my mum, dad and brother Nikita. They are four. Nikita like to play at comp...

May, 18-th Home work. Dear pen friend. My name is Milana. I am nine. I am a girl. I am from Russia. I live with my mum, dad and brother Nikita. They are four. Nikita like to play at computer. What is your name? How old are you? Have you got a sister or a brother? My birthday is on the 2 th of February. Sammer is my fovourite season. In Sammer I like to play basket-ball, ride my bike and swim. I can swim very well. I like to play basket-ball. When is your birthday? What is your favorite
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Суть задания не поняла поэтому вот твой перевод, текст не грамотный. Май, 18-й Работа на дому. Дорогие ручки друг. Меня зовут Милана. Мне девять. Я девушка. Я из России. Я живу с мамой, папа и брат Никита. Они четыре. Никита любит играть в компьютер. Как тебя зовут? Сколько тебе лет? У тебя есть сестра или брат? Мой день рождения 2-го февраля. Заммер-это любимый сезон. В Заммера я люблю играть в баскетбол, кататься на велосипеде и плавать. Я умею плавать очень хорошо. Я люблю играть в баскетбол. Когда у тебя день рождения? Какова ваша любимая