Mel Gibson is a famous Hollywood actor and director. Задайте пожалуйста к этому предложению общий вопрос, спецыальный вопрос , вопрос к подлежайщему , разделительный , и альтернативный , пожалуйста отплагодарю , заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is Mel Gibson a famous Hollywood actor and director? Mel Gibson is a famous Hollywood actor and director, is not he? Who is a famous  Hollywood actor and director? What profession does Mel Gibson have? Is Mel Gibson or Jay-Z a famous Hollywood actor and director?