Мне нужно дополнить предложения My favorite lesson is . We.....and.....at our.....lesson. Our teacher ... .... I like my ..... lesson.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favorite lesson is ENGLISH. We learn a lot of words and read books.Our teacher of English is very experienced.I like my English lesson. Мой любимый урок английский. Мы учим много слов и читаем книги на нашем уроке. Наш учитель английского очень опытный.Я люблю английский урок.