Мне нужно написать несложное письмо доктору. Описать ситуацию при которой я почувствовала себя плохо (простудилась), симптомы (температура, болит горло, голова) и попросить совета по лечению.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Some days ago I went skiing and i got a cold cause of this. After that day i felt well but in two days I suddenly started feeling awful. I had a sore throat, the temperature was high and  I couldn't do anything with it. I also felt sick. I hope that you will help me and advise some medicine.