Можете из этого написать текст для пересказа? Около 10 предложений. Заранее спасибо!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I was born in Italy. And I live in Spain now. Before I was a sailor and make sea voyages. I was interested in India. Then I sailed east and bringed back a lot of gold. And then I known that the planet is round. Next I sailed west. There I arrived in Central America. And then I discovered the new continent.