Можете помочь с характеристикой Свиста из рассказа Василя Быкава "Жураулины крык"

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ахах та же домашка  Віцька свистуноу по мянушцы свист - белабрысы у рашпыленай шыняли, жуликаваты з выгляду хлопец. па характарыстцы пшаничнага " блатняга и брахун". чалавек справы спрытны и умелы.  у юнацтве по глупасти звязауся з злодзеями и быу суджоны. свой личыць прысуд справядливым. Заслужый - атрымау па справядливасци.  Паслля вызвалення быу матросом на сейнеры на далёким усходзе. "мора яно прывабливае". Пры усёй сваёй бездумнасци , валодае сумленнем и пачуцци уласнай годнасци. Гэтыя якасци и прывяли Свиста дабраахвотникам на фронт. Дзякуючы им спыниу танк гранатай, цаной уласнага жыцця...