Можете выбрать одну из тем и написать о ней? (как сочинение) Заранее СПАСИБО!
Можете выбрать одну из тем и написать о ней? (как сочинение)
Заранее СПАСИБО!
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I can plan. I thought that I can! Next Monday I'm going to the cinema. I will go shopping with my mum on Tuesday. I'm going to do my new homework with my friends in library on Wednesday. I'm going to play with my uncle in the leisure centre. I'm going to hang out with my boyfriend on Thursday. I'm going to play my cool game on Friday. I'm going to have a rest on Saturday. On Sunday I'm going to clean my room.