My mum is as .....................as a/an ................ She ..................................................................... My dad is as .......................as a/an ................ He .................................
My mum is as .....................as a/an ................
She .....................................................................
My dad is as .......................as a/an ................
He ............................................................... etc.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My mother is as beatiful as a rose-
моя мама красивая как роза
My dad is as industrious as a bee -
мой папа трудолюбивый как пчела