На алюміній оксид кількістю речовини 0.2 моль подіяли сульфатною кислотою.Яка мас і кількість речовини солі що утворилася

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Cкладаємо  рівняння  реакції:  0,2 моль                          х Al₂O₃    +    3H₂SO₄ = Al₂(SO₄)₃ + 3H₂O 1 моль                          1  моль Як  видно, з  реакції  з  1  молю  алюміній  оксиду  утворюється  1  моль  солі  алюміній  сульфату. Таким  чином  з  0,2  моля  алюміній  оксиду  утворюється  теж  0,2  моля  солі - це  кількість  речовини. А  масу  солі  знаходимо  за  формулою  для  кількості  речовини:    n = m /  M     звідси:   m = n x M = 0,2 х (54+288) = 0,2 х 342= 68,4  г