На англиском составить карту сравнения Казахстан и Велико Британия

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Country - United Kingdom Capital - London Official language - English Government - Unitary parliamentary constitutional monarchy Monarch - Elizabeth II Area - 242,495 km Population - 65,110,000 Country - Kazakhstan Capital - Astana Official languages - Kazakh and Russian Goverment - Unitary dominant-party presidential republic President - Nursultan Nazarbayev Area - 2,724,900 km2 Population - 17,693,500