На бярозах паказалися першыя пасмы жоутых листоу. Значыць, насталае восень.  Так дрэвы развиталися са сваими летним уборам. Помогите даписать тэкст.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
На бярозах паказаліся першыя пасмы жоўтых лістоў. Значыць, настала восень. Так дрэвы развіталіся са сваім летнім уборам. Хутка лісце абсыплецца, і цяпер ужо да наступнай вясны будуць стаяць яны голыя, безабаронныя перад лютым зімнім ветрам. Добра, калі хоць снежным кажушком іх прыкрые. Інакш не выстаяць дрэвам да цяпла. А вясною бярозы адзенуцца ў новую зялёную сукенку, якая к восені стане жоўтай, а к зіме зноў абсыплецца, як і кожны год.