На фрегаті "Піратське щастя" кілька котів, кілька матросів, кок і одноногий капітан. У всіх них, разом узятих, 15 голів і 41 нога. Скільки котів було на кораблі?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Минус 2 головы (кок и капитан) =13 голов на матросов (х) и котов (y) Минус 3 ноги (одна капитанская и две кока) = 38 ног/лап котов и матросов Т.е. [latex]x+y=13[/latex]. Отсюда, матросов [latex]x=13-y[/latex] Считаем ноги: [latex]4*y+2*(13-y)=38[/latex] [latex]4*y+26-2*y=38[/latex] или [latex]2y=12[/latex] Таким образом [latex]y=6[/latex] (котов)