На купрум 2 оксид подіяли нітратною кислотою,внаслідок чого утворився купрум 2 нітрат масою 9.4г.Яка маса купрум 2 оксиду прореагувала?
На купрум 2 оксид подіяли нітратною кислотою,внаслідок чого утворився купрум 2 нітрат масою 9.4г.Яка маса купрум 2 оксиду прореагувала?
Ответ(ы) на вопрос:
хг 9,4г
CuO+2HNO3=Cu(NO3)2+H2O
80г 188г
х= 80*9,4/188=4г
x 9.4
CuO + 2HNO₃ ₋ Cu(NO₃)₂ + H₂O
80 188
M(CuO)=64+16 = 80 г/моль
M(Cu(NO₃)₂) = 64+124 = 188 г/моль
x = 9.4*80/188 = 4 г
Ответ: 4г.
Не нашли ответ?
Похожие вопросы