На пишите три предложения со словами обычно, иногда, редко в паст симпл

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I usually have an omelet on breakfast I sometimes go jogging on weekends I rarely buy presents for my friends, my mum does that
Гость
They often went to the south in their childhood.  I rarely watched TV  Last winter. I sometimes wanted to  work in the garden in spring.