Надо написать что я должен делатьНадо ещё 5 примеров1.I must go to school2.I must do my homework3.I must go to the swimming pool4.I must eat5.I must walk with dog

Надо написать что я должен делать Надо ещё 5 примеров 1.I must go to school 2.I must do my homework 3.I must go to the swimming pool 4.I must eat 5.I must walk with dog
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
6. I must brush my teeth every day. 7. I must listen to my parents. 8. I must clean my room. 9. I must help my mum. 10. I must help my friends.