Надо подобрать слово в рифмуПомогите!Надо подобрать последнее слово в пятой строчке,что бы оно было в рифму с последними словами первой и второй строчкиThere was a little dog DomeWe liked him and kept at homeOnce he made a mist...

Надо подобрать слово в рифмуПомогите!Надо подобрать последнее слово в пятой строчке,что бы оно было в рифму с последними словами первой и второй строчки There was a little dog Dome We liked him and kept at home Once he made a mistake  He ate father's favorite stake And now our dog eats only ... <= (и надо придумать слово) И желательно чтобы юмор был.Напишите все возможные варианты,если не сложно
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
There was a little dog Dome We liked him and kept at home Once he made a mistake He ate father's favorite stake And now our dog eats only stone (камень) ***************** And now our dog eats only throne  (трон) ***************** And now our dog eats only show  (шоу) **************** And now our dog eats only snow  (снег)