Надо сделать проект на английском на тему что делать если на улице плохая погода П

Надо сделать проект на английском на тему что делать если на улице плохая погода ПОМОГИТЕ
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
If you wanna go outside but weather is really bad?don't worry about it.phone to your friend and just talk with him or her.or help your mother.clean your room or read a book.if you wont do all this just play on computer.its your fantasi and your decide